KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914040
nr 1391 4040
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Integration i stålmanssamhället 2". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 53x47 cm, yttermått inklusive ram: 55x49 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:10:53
16/4 11:17:00
Karl-Johan Hallander
Läs mer om Karl-Johan Hallander